Kaip ir kur dažniausiai sužinote informaciją apie būsimus Alytaus miesto viso mėnesio kultūros renginius?

NAUJIENOS

Frankofonijos dienų Alytuje svečias – Dainius Gintalas

28 d. 17 val. Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje (Seirijų g. 2) įsikurs improvizuota „Vertimų kupė poezijos ir prozos traukinyje". Čia įvyks susitikimas su poetu, vertėju, literatūros ir meno kritiku, libretų autoriumi Dainiumi Gintalu. Muzikinius intarpus dovanos Alytaus Dzūkijos pagrindinės mokyklos mokiniai.

Dainius Gintalas 1997 m. debiutavo palankiai kritikų įvertintu eilėraščių rinkiniu „Angis", o 2007 m. pasirodžiusi antroji jo poezijos knyga „Boa" buvo įvertinta Jaunojo jotvingio premija bei Literatūrinės skrybėlės prizu. Trečioji poeto ir vertėjo Dainiaus Gintalo knyga „Adatos" (2016 m.) tapo geriausia Metų knyga poezijos kategorijoje, buvo apdovanota J. Lindės-Dobilo premija. Poetas aktyviai dalyvauja literatūrinėje veikloje, skaitymuose Lietuvoje ir užsienyje, jo poezija versta į anglų, prancūzų, vokiečių, ukrainiečių, bulgarų, slovakų, lenkų, latvių ir kt. kalbas.

Dainius Gintalas iš prancūzų kalbos yra išvertęs keletą romanų, pjesių bei nemažai prancūzų autorių poezijos (A. Rimbaud, H. Michaux, B. Cendrars ir kt.).  Renginyje Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje jis pristatys savo vertimus ir pakvies padiskutuoti apie prancūzų literatūrą.

Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos inf.Dar nėra komentarų. Būti pirmam.